10 toredat kogemust Eestist

Põhjamaade ja Euroopa piiril asuv väike riik Eesti pakub meile palju toredaid ja unikaalseid kogemusi. Tutvustame teile siinjuures kümmet tegevust või kogemust, mida Eestil on kõigile pakkuda.

Alustades tumedatest rabajärvedest kuni mobiiltelefonidega avatavate tõukeratasteni - Eestis leiab põneva kogemuse nii loodusearmastaja kui digifanaatik.

1. Maaliline loodus

Eesti on üks väheseid Euroopa riike, kus on veel säilinud põlised metsad ja sügavad laaned. Siin võid ekselda rabajärvede ääres või jalutada hoolitsetud matkaradadel mitu päeva, kohtamata teist inimest. Lõket saab samuti paljudes kohtades teha, selleks on isegi puud sinu eest ära lõhutud.

Matkarajad ja metsaonnid on mugavalt kantud mobiilirakendusse - ava vaid koordinaadid oma mobiilis ja alusta seiklust.

2. Laulupidu

Laulu- ja tantsupeo külastamine on väga unikaalne kogemus. Iga nelja aasta järel kogunevad tuhanded rahvariietes lauljad ja tantsijad laulukaare alla ja esitavad mitu aastat õpitud laule. Isegi kui sa ei ole ise koorilaulja või olnud Eesti Vabariigi uuestisünni tunnistajaks, on see liigutav ja võimas kogemus.

3. Eesti väikesaared

Eestis on kokku loendatud lausa 2222 meresaart, millest 318 on suuremad kui 1 hektar. Kõikidele asustatud saartele pääseb mugavalt praamiga - paar tundi sõitu ja oledki toredal Hiiumaal või armsas Kihnus. Igal saarel on oma iseloom, ajalugu ja kultuur. Mõnel saarel on püsielanikud, teisel käivad peamiselt ainult suvitajad. Avastamist jätkub mitmeks aastaks!

4. Digitaalne Eesti

Eesti on üks arenenumaid digiriike maailmas, kus elanikud juba ammu ei kasuta lepingute allkirjastamiseks või tuludeklaratsiooni esitamiseks paberit.

Selle asemel on meil turvalised autentimisvahendid nagu ID-kaart, mobiil-ID või Smart-ID. Nende abil saab mugavalt teostada pangas makseid, teha autentimist vajavaid kontosid näiteks online kasiinos ja asutada kasvõi ettevõtteid.

5. Igal pool on internet

Eestis on raske leida paika, kus ei leviks mobiilne internet! Mine nii sügavale metsa kui soovid, internet leiab su ikka üles.

6. Ükssarvikute maa

Arvestades meie väikese 1,3-miljonilise rahvaarvuga, on siit riigist alguse saanud sellised ülemaailmsed tehnoloogiaimed nagu Skype, Bolt, Wise, Pipedrive….neid edulugusid võiks lugema jäädagi! Igal aastal lisandub mõni miljonärist eestlane, kelle geniaalne idee on lennanud tähena taevasse.

7. Tasuta transport

Eestis saab peaaegu igal pool tasuta bussiga sõita. Riik soodustab ühistranspordiga liikumist, et inimesed jätaksid autod koju ja me säästaksime rohkem keskkonda. Suurtes linnades nagu Tartu ja Tallinn saab linna piires tasuta sõita nii bussi, rongi, trammi kui trolliga. Samuti on ilma piletita mitmed maakondade vahelised liinid.

8. Põhja-Euroopa kõrgeim kohvik

Põhja-Euroopa kõige kõrgem väliterrass asub Tallinna teletornis 314 m kõrgusel. Selge ilmaga paistab siit isegi 80 km kaugusel asuv Soome rannik. Tornis asub ka restoran ja terrassil on närvekõditav atraktsioon, millega julgemad saavad tornist alla laskuda. Lähiaastatel peaks ümber terrassi, 314 meetri kõrgusel, alustama sõitmist rong.

9. Euroopa pikim jäätee

Mandri ja Hiiumaa saare vahel saab krõbeda talvega laua 27 km autoga jää peal sõita. Mujalt Euroopast enam sellist kogemust ei saa ja soojade talvedega muutub ka Eesti jäätee aina haruldasemaks.

10. E-residentsus

Eestis võib iga inimene residendiks hakata! Mitte päris residendiks, kui sa tahaksid ikkagi kuskil soojemas kohas edasi elada, aga vähemalt e-residendiks, mis tähendab, et sa saad ID-kaardiga kasutada meie digiriigi toredaid võimalusi.

8 Aug 2021